SAMORZĄD GMINY Czerwonak

WŁADZE GMINY Czerwonak

Zdjęcie Wójta Gminy Czerwonak.

Marcin Wojtkowiak

Czwartek: 7:30-15:00

Piątek: 7:30-15:00

Nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego i sala ślubów

W 2023 r. Urząd Stanu Cywilnego oraz stanowiska ds. obsługi dowodów osobistych zostały przeniesione do nowej siedziby przy ulicy Gdyńskiej 30 w Czerwonaku. Nowoczesne, jasne przestrzenie, funkcjonalna poczekalnia oraz pokoje dedykowane do obsługi klientów, poprawiły komfort obsługi mieszkańców. Wprowadzono również możliwość uiszczenia opłaty skarbowej na miejscu za pomocą karty płatniczej. Sale obsługi przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami  oraz wyposażony w monitoring.

W 2023 r. otwarta została również nowoczesna Sala Ślubów, na nowo zaaranżowana i mogąca pomieścić ok. 30 gości.

Budynek Urzędu Stanu Cywilnego.
Sala Ślubów.
Sala ślubów.

RADA GMINY czerwonak

Zdjęcie przedstawia Władze Gminy Czerwonak.

Przewodniczący Rady Gminy:

Helena Stachowiak

Karolina Wasilewska-Waligórska

Jakub Wojtkowiak

Działalność Rady Gminy czerwonak w 2023 r.

podjętych uchwał

interpelacje

zapytania zgłoszone

do Wójta Gminy

Rada Seniorów GMINY Czerwonak

Członkowie Rady Seniorów gminy Czerwonak.

Przewodniczący rsg:

Bogusław Brzeski

Wiceprzewodnicząca rsg:

Renata Laskowska

Benedykt Bakiera

Ryszard Dąbrowski

Aurelia Dubiał

Piotr Jęchorek

Włodzimierz Judek

Aleksandra Kończak

Helena Kurpisz

Łukasz Makulec

Grażyna Nowak

Henryk Nowicki

Bogusław Skrzyszewski

Rada Seniorów Gminy Czerwonak na lata 2023-2026

W 2023 r. odbyło się 5 posiedzeń Rady.  Ostatnie posiedzenie kadencji RSGCz miało miejsce 29 listopada 2023 r., na którym między innymi wręczono nagrody laureatom konkursu "Opisz swoje wspomnienia".
Tematyka posiedzeń w roku ubiegłym obejmowała przede wszystkim zagadnienia związane ze wsparciem osób z niepełnosprawnością, podstawową opieką zdrowotną na terenie Gminy Czerwonak, a w szczególności tą dotyczącą  pacjentów powyżej 60 roku życia. Omawianym zagadnieniem było również bezpieczeństwo seniorów, funkcjonowanie GOPS, oferty kulturalne dla osób w wieku senioralnym,  ich aktywność edukacyjna i społeczna.

Młodzieżowa Rada Gminy czerwonak

Młodzieżowa Rada Gminy Czerwonak utworzona została na mocy uchwały  725/LXVIII/2023 Rady Gminy Czerwonak z dnia 24 sierpnia 2023 r. w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Czerwonak i nadania jej statutu.

skład młodzieżowej rady gminy w 2023 r.

Przewodnicząca MRG:

Aleksander Sztul

Dominika Tabat

Ksawery Zwiernik

Plakat zachęcający do wstąpienia do Młodzieżowej Rady Gminy Czerwonak.

RADA sportu GMINY czerwonak

Rada Sportu Gminy powołana została na mocy zarządzenia Nr 85/2020 Wójta Gminy Czerwonak z dnia 24 kwietnia 2020 r.

Przewodniczący rsg:

Krzysztof Pilarski

Hanna Kościelska

Jakub Wojtkowiak

Jacek Sommerfeld

Łukasz Zarzycki

RADA działalności pożytku publicznego GMINY czerwonak

Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Czerwonak powołana została  na mocy zarządzenia Nr 76/2023 Wójta Gminy Czerwonak z dnia 10 marca 2023 r.

Przewodniczący rDPPG:

Wojciech Skrzekut

Pozostali członkowie Rady POŻYTKU PUBLICZNEGO:

Robert Maciejewski

Katarzyna Radecka

Danuta Nowakowska

Joanna Nawrocka-Rohnka

Katarzyna Sarnat-Hofman -

Tadeusz Soiński

Maciej Tomkowiak

Paweł Wojciechowski

perły samorządu

Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Czerwonak z wyróżnieniem.

Gmina Czerwonak otrzymała wyróżnienie w konkursie Perły Samorządu 2023 -„Samorządowy lider komunikacji i promocji”. Czwarta edycja organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna konkursu była poświęcona działaniom, za pomocą których władze lokalne starały się dotrzeć do mieszkańców, przedsiębiorców czy innych grup.

Gminę Czerwonak nagrodzono za działania promocyjne dotyczące projektu "Myśleć globalnie, działać lokalnie".

innowacyjny samorząd

Gmina Czerwonak otrzymała wyróżnienie w 4. edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd”, organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, objętym honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zdjęcie wyróżnienia "Innowacyjny Samorząd".

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało aż 244 projektów z całej Polski – w tym 2 z Gminy Czerwonak: C.Węgiel – System Wsparcia Dystrybucji Węgla w gminie Czerwonak i C.Ukraina – System Obsługi Ewidencji Obywateli Ukrainy w Gminie Czerwonak.

Projektem dostrzeżonym i doceniony wyróżnieniem jest C.Węgiel – system informatyczny wspierający realizację zadania wynikającego z ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. System zakładał maksymalne uproszczenie procedur oraz wykorzystanie istniejących baz danych celem weryfikacji osób, które mogły skorzystać z zakupu preferencyjnego paliwa stałego. Innowacyjne podejście do zagadnienia wymiany danych pomiędzy urzędem, jednostkami oraz punktem odbioru węgla spowodowało, że pomimo napiętych terminów jako jedna z pierwszych gmin w powiecie poznańskim przystąpiliśmy do realizacji zadania.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w konkursie „Innowacyjny Samorząd“ gmina Czerwonak zajęła 1. miejsce w kategorii gminy wiejskie – za projekt „E-odpady – System Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Czerwonak”, a 2 lata temu otrzymała wyróżnienie za „(e)Urząd Gminy Czerwonak – pakiet innowacyjnych rozwiązań wspierających pracę w systemie zdalnym” otrzymała wyróżnienie.

Gmina Czerwonak rozbiła "zielony bank"

Zdjęcie sześciu osób z dyplomami.

Podczas uroczystej 14. gali konkursu: „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” nagrodzone zostało prawie 100 projektów.

4 nagrody trafiły do gminy Czerwonak, za działalność prowadzoną na jej terenie:

Głównym celem konkursu jest popularyzacja proekologicznych przedsięwzięć oraz aktywizacja lokalnych środowisk. Konkurs skierowany był do gmin i powiatów oraz podległych im instytucji, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych na terenie Województwa Wielkopolskiego.